Informace k pobytům FRANCIE

UBYTOVÁNÍ

Uvedené popisy jednotlivých apartmánů a jejich fotografie jsou příklady, jak ubytování ve většině případů vypadá, ve skutečnosti se mohou mírně lišit. Apartmány a studia, popsané u jednotlivých středisek, jsou účelně zařízené a kompletně vybavené pro pobyt na horách (kuchyňský kout včetně nádobí, příbory, lednice, elektrický sporák, trouba). U většiny apartmánů je možný pronájem TV za poplatek cca 50 EUR/týden. Apartmány se mohou navzájem lišit velikostí, polohou, vybaveností nebo rozmístěním lůžek. Udávaná plocha apartmánu je včetně plochy sociálního zařízení ev balkonu. Ubytovací kapacity ve francouzských střediscích je všeobecně stísněnější, pro větší pohodlí doporučujeme ubytování s menší obsazeností apartmánů. Pro skupiny doporučujeme objednávat ubytovací kapacity v rámci jedné rezidence. V privátních apartmánech je většinou obtížné ubytovat skupinu v jedné budově. CK si vyhrazuje právo slučovat individuálně přihlášené zákazníky, kteří si nezakoupí celý apartmán nebo studio najednou. Apartmány a studia předávají klienti na konci pobytu uklizené, ev. s již dříve nahlášenými závadami dle pokynů zástupce CK nebo ubytovací agentury. Nárok na ubytování v den nástupu pobytu je po 16. hodině, rozdělování klíčů bývá zpravidla ukončeno v 18 hodin, ve výjimečných případech (z důvodu špatného počasí, vytížení ubytovací agentury, úklidu středisek atd.) později. Ukončení pobytu je dle jednotlivých středisek většinou mezi 8. a 10. hodinou. Jelikož časy příjezdů/odjezdů autobusů do/ze středisek (viz odstavec AUTOBUSOVÁ DOPRAVA) se neshodují s časy pro ubytování, resp. opuštění ubytovacích kapacit, musí klienti do doby než budou ubytování, resp. do odjezdu autobusu ze střediska počkat ve středisku bez možnosti ubytování.

VRATNÁ KAUCE

Kauce, kterou vybírá v místě ubytování pověřený zástupce CK nebo zahraniční partner (ubytovatel), slouží jako vratná záloha na úhradu ztracených, rozbitých, poškozených částí inventáře nebo nedostatečného úklidu na závěr pobytu v ubytovacím zařízení. Ve většině středisek je možné složit kauci formou blokace dané částky na kreditní kartě. Dle typu ubytování výše kauce je od cca 200 EUR (ST2 – AP4) až 600 EUR (AP6 – AP8). Kauce může být krácena ubytovatelem i v případě hrubého porušení ubytovacího řádu v místě pobytu (např. rušení nočního klidu). V případě vyšší škody je účastník zájezdu povinen uhradit vzniklou škodu přímo v místě pobytu. Pokud účastník zájezdu odmítne na počátku pobytu příslušnou výši kauce uhradit, vyhrazuje si CK (ubytovatel) právo takového klienta neubytovat, bez nároku na jakoukoli náhradu za nečerpané služby, které jsou součástí cestovní smlouvy. Výše kauce se liší dle středisek a typu ubytování. V některých střediscích je nutné složit kauci na skipasy (KEY CARD). Kauce za skipas je vrácena po odevzdání skipasu.

POBYTOVÁ TAXA

Pobytová taxa (pokud není uvedeno jinak, viz. konkrétní popis ubytování) je zahrnuta v ceně ubytování.

ZÁVĚREČNÝ ÚKLID

U hotelového a některých kapacit apartmánového ubytování je závěrečný úklid obsažen v základní ceně zájezdu. U většiny apartmánů je ale zapotřebí zanechat kuchyňskou linku v absolutním pořádku a provést běžný úklid jako zametení podlahy, vynesení odpadkového koše, umytí nádobí atd.

SKIPAS

V některých střediscích kde jsou skipasy ve formě přenosných čipových karet (tzv. KEY CARD) se skládá vratná kauce ve výši 2 až 5 EUR/os (dle střediska). Čipové skipasy nemusí být označeny fotografií. Při ztrátě nebo poškození klasického skipasu nevzniká nárok na jeho náhradu. V případě ztráty čipového skipasu musíte znát jeho číslo, aby mohl být skipas pod novým číslem přečipován a vydán nový. U zlevněných skipasů je nutné předložit doklad totožnosti. V případě využití doby platnosti skipasu pouze z části (úraz, nepříznivé počasí, výjimečné sněhové podmínky,…) nemá zákazník právo na náhradu nevyužitých dní z platnosti skipasu (pokud není francouzskou stranou upraveno jinak). Skipas lze rozšířit i na odjezdový den za příplatek, ale vzhledem k organizaci odjezdu ze střediska (předání pokojů, nakládání zavazadel a odpolední odjezd do ČR) je předpokládané využití skipasu pouze cca poloviční. U rozšířených skipasů na Trois Vallées, Paradiski nebo Espace Killy si vezměte na pokladně doklad o rozšíření, který předložíte se skipasem v dalším středisku. Přesné informace obdržíte v pokynech zaslaných před odjezdem k pobytu.

DELEGÁT A TECHNICKÝ DOPROVOD

Technický doprovod v autobuse je klientům nápomocen v průběhu dopravy do a ze střediska. Delegát ve středisku není přítomen, kromě střediska Puy St.Vincent.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

V ceně zájezdů nebo pobytů není obsaženo cestovní pojištění zákazníka při pobytu v zahraničí.


Lyžování v Rakousku
EuroskiVyhledávání / online rezervace
SEO webu sledují SEO nástroje.cz