Informace k pobytům RAKOUSKO

UBYTOVÁNÍ

Dle rakouských zákonů v případě, že se klient v nástupní den nedostaví do ubytovací kapacity a telefonicky nebo písemně předem nedohodne jinou dobu svého nástupu, je rakouský ubytovatel oprávněn tuto kapacitu prodat bez náhrady za nečerpané služby. Nárok na ubytování v den nástupu pobytu je v odpoledních hodinách zpravidla po 15. hodině, ukončení ubytování zpravidla do 10. hodiny v den odjezdu (blížší informace v pokynech zasílaných cestovní kanceláří klientům před odjezdem)

VRATNÁ KAUCE

Vratná kauce za ubytování v apartmánech se až na výjimky nevybírá. Pokud ano, je toto uvedeno vždy u konkrétního typu ubytování.

POBYTOVÁ TAXA

Pobytová taxa (pokud není již zahrnuta v ceně pobytu, viz. konkrétní popis ubytování) je splatná v hotovosti vždy na místě u ubytovatele.

ZÁVĚREČNÝ ÚKLID

U ubytování v hotelech, gasthofech a pensionech je je závěrečný úklid již obsažen v základní ceně pobytu. U většiny ubytování v apartmánech je nutné uhradit poplatek za závěrečný úklid přímo u ubytovatele na místě v EUR. Výše poplatku je závislá na velikosti apartmánu a je uvedena u každé konkretní kapacity.

SKIPAS

Na skipasy není nutná fotografie; vzhledem k zavedení skipasů formou přenosných magnetických karet (tzv. KEY CARD), se na skipas skládá vratná kauce ve výši 2 až 5 EUR/os (dle střediska). Při ztrátě nebo poškození skipasu nevzniká nárok na jeho náhradu stejně tak jako v případě využití doby platnosti skipasu pouze z části (např. při úrazu v průběhu pobytu).

DELEGÁT A TECHNICKÝ DOPROVOD

U pobytů v rakouských střediscích není delegát cestovní kanceláře přítomen.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

V ceně zájezdů nebo pobytů není obsaženo cestovní pojištění zákazníka při pobytu v zahraničí.


Lyžování v Rakousku
EuroskiVyhledávání / online rezervace
SEO webu sledují SEO nástroje.cz